KONST / Litografier / Färglitografi 12113041
nr 1211 3041
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad. HC-upplaga. Motivet: 22x41
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 19:15:38
20/10 11:17:33
100 kr
21/10 19:12:13
22 okt
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman